Kontakt: /00421/ 0904 887 226  , mail: miroxx@miroxx.sk

                

Tovar v akcii

Moncha lite is the smallest and most affordable laser controller on the laser market. Just build it into laser and Click to Play!

naša cena 190,00 EUR
Skladom
akcia

KVANT ATOM 30 is our most powerful laser light show system based on Pure Diode laser technology. It's been designed for large indoor venues and outdoor events.

used max. 100hrs

bežná cena 15 990,00 EUR
naša cena 13 999,00 EUR
Skladom
akcia

Projection screen size: 250*200cm

naša cena 490,00 EUR
Skladom
novinka
akcia

Kontakty

MIROXX s.r.o.
Vrbovská 577/46
ĽUBICA
tel: 0904887226
miroxx(a)miroxx.sk
SLOVAKIA - EU


» Čo je laserová show ?
Čo je Laserová Show ?

Čo je laserová show ? 

 

 

Laserová show sa využíva na zábavné účely. Laserovú show môžeme rozdeliť na dva typy: priestorová laserová show (beam show) a grafická laserová show.

Pri priestorovej laserovej show ide o vytváranie rôznych efektov, ako sú vlny, tunel, lúče a pod. Takúto show môžeme vopred naprogramovať alebo ju vytvoriť naživo – live. Výhodou vopred naprogramovanej laserovej priestorovej show je to, že laserové projektory vykresľujú rôzne dokonale synchrónne efekty podľa vopred vybranej hudby. Pri live show (naživo) sa laserový operátor snaží riadiť laserové projektory v reálnom čase (meniť efekty, rytmus, rotáciu, pozíciu, farbu, veľkosť a pod.) – je to najčastejšie využívaný typ laserovej show na akciách, ako sú koncerty, diskotéky, festivaly a pod., keďže sa show môže prispôsobiť každej prehrávanej hudbe. Nevýhodou je to, že nie je ľahké zachovať dokonalú synchronizáciu laserov spolu s hudbou. 

Druhý typ – 2D alebo 3D grafická laserová show – tá sa vždy kombinuje s priestorovou laserovou show, pričom napr. centrálny laser vykresľuje grafiku, príbeh, animáciu, poprípade určitú tematiku na projekčnú plochu (stena, projekčná sieťka, vodná stena a pod.). Bočné lasery vykresľujú efekty – taktiež všetky synchrónne vopred naprogramované podľa požiadavky klienta a vybranej hudby. Na videu môžete vidieť tento typ laserovej show: /začína od 5:40sek/

 

 

Kde sa môžu používať laserové show?

 

Laserové show môžu byť použité pri rôznych druhoch udalostí. Klasické využitie v disko-klube už nie je jediným typom aplikácie.

Laserové show (v kombinácii s multimediálnou show) sú už neoddeliteľnou súčasťou rôznych zábavných parkov. Dokonca aj výrobcovia automobilov využívajú laserové show, mapping a pod. na prezentáciu svojich produktov na veľtrhoch. Faktom je, že laserové show sa stávajú čoraz obľúbenejšími ako alternatívy k bežným ohňostrojom na mestských festivaloch alebo slávnostiach. Táto úžasná vonkajšia laserová show bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého! Okrem iného ju čoraz viac ľudia zdieľajú s rodinou a priateľmi na svadbe. Športové akcie – futbal, basketbal alebo ľadový hokej – využívajú emocionálnu laserovú show na úvod pred zápasom alebo počas prestávok, aby zabavili športových fanúšikov.

Aj laserové reklamy sa stávajú čoraz zaujímavejšími. Extrémne pútavé laserové projekcie preberajú časť funkcie staromódnych bilbordov, ktoré strácajú záujem zákazníkov. Aj najsilnejšie videoprojektory sú často príliš slabé na projekciu na dlhé vzdialenosti. V tomto smere je laserové svetlo obzvlášť dobre využiteľné, pretože kvôli nízkej divergencii sa pri veľkej vzdialenosti stratí len minimum energie. Preto sú možné tiež projekcie nasmerované na horu, budovu ale aj na oblaky.

 

Čo je to laserový projektor?
 

Laserový projektor je zariadenie schopné vykresliť ľubovoľný druh grafickej informácie. Skladá sa z dvoch hlavných častí – lasera (zdroj svetla) a vychyľovacieho zariadenia nazývaného skener (scanner). Hlavným rozdielom medzi bežným projektorom a laserovým projektorom je teda v zdroji svetla. Slovo „laser“ je skratkou z anglického jazyka: Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, čo sa dá voľne preložiť ako: zosilnenie svetla pomocou vynútenej emisie žiarenia. Laserový zdroj emituje fotóny v koherentnom lúči. Obyčajne má laserové svetlo jednu vlnovú dĺžku, ale existujú aj lasery, ktoré ich produkujú viac.

Na obrázku môžete vidieť plnofarebný laserový projektor a jeho základné časti:

– laserové moduly (RGB) červená dióda, zelená – OPSL a modrá dióda,

– laserový lúč – spojením troch základných farieb nám vzniká biela farba,

– skenovacie zariadenie (galvanometer) – do ktorého vstupuje laserový lúč a následne na výstupe nám skener vytvára rôzne efekty a grafiku.

 

Laser so skenerom – rýchlosť vykresľovania môže dosahovať až 90 000 bodov za sekundu.

Laserový lúč ďalej pokračuje do vychyľovacieho zariadenia, ktoré sa skladá z dvoch zrkadiel. Jedno tvorí os „X“ a druhé os „Y“. Tie vychyľujú lúč tak rýchlo rôznymi smermi, že ho už ľudské oko nie je schopné vidieť, pretože vníma len ucelenú grafickú informáciu. Sú rôzne typy laserových projektorov. Používame hlavne jednofarebné a plnofarebné, vzduchom chladené laserové projektory, ktoré sú jednoduché na údržbu a inštaláciu.

Tu môžete vidieť detailný pohľad na vychyľovacie zariadenie (skener):

 

 Tvorba laserovej show 

Na vytváranie priestorovej a grafickej laserovej show, ale aj na ovládanie laserov najčastejšie využívame profesionálne programy, ako sú Fiesta.NET, Pangolin QUICKSHOW a BEYOND a pri jednoduchých showkách Moncha.NET, Laserworld Showeditor a Showcontroller.

Laserové efekty

Laserová show sa skladá z množstva laserových efektov. Rôzne typy pohybujúcich sa tunelov, rovín, vlnoviek a použitie laserových lúčov a zrkadiel, ktoré pokryjú celý priestor, a to všetko perfektne synchronizované s hudbou. Je to to pravé, ako zanechať vizuálny zážitok pre vaše publikum. Na tejto stránke je len malá ukážka efektov, ktoré je možné pomocou laserových projektorov vytvoriť. Malá ukážka možností laserových projektorov:

 

 

 

 

Laserový lúč

Pre viac foto klikni SEM.

 

 

Laserová grafika

Laserové projektory sú tým pravým prostriedkom na vytvorenie pútavej reklamy. Grafický príbeh premietaný laserom získa ďalšiu dimenziu. Pomocou laserového projektoru je možné vytvoriť rôzne dvojrozmerné logá, animácie. Je však možné vytvoriť aj trojrozmernú laserovú show, čo je skutočne jeden z najúchvatnejších zážitkov, ktorý môže vaše publikum zažiť. Laserový projektor však funguje na mechanickom vychyľovaní laserového lúča. Preto na rozdiel od normálneho projektoru alebo monitora nedokáže zobraziť priveľmi zložité obrázky.

Na nasledovných obrázkoch nájdete príklady loga rôznych spoločností a fotografie z grafických laserových show z našich akcií:

 

 

www.miroxx.sk -Laser MAPPING

 

 

 

BMW X6

Ľubica -LaserShow

Pre viac foto klikni SEM.

 

 

 

Vytvorené systémom www.webareal.sk

NjA3M2Zj