Youtube

Facebook

Twitter

 

 

» Divergencia lúča
Vplyv divergencie lúča na celkovú svietivosť alebo jas lasera.

Vo všeobecnosti chce mať pri kúpe lasera každý zákazník silný laser, čiže vysoký výkon za čo najnižšiu cenu. Stretli sme sa zo zákazníkmi, ktorí nám tvrdili, že ich laser ma výkon 1,5 wattu, ale svieti slabšie ako 1 wattový kvalitnejší laser.

Prečo je to tak ?

Pri výbere laserového projektora si treba všímať divergenciu lúča, uvádzanú v miliradianoch (mrad) – táto hodnota určuje, o koľko sa priemer lúča rozšíri na určitú vzdialenosť  a priemer lúča na výstupe laserového projektora. Až následne si všímame výkon laserového projektora. Ak porovnáme dva laserové projektory s rovnakým výkonom a u jedného z nich bude priemer lúča o polovicu nižší, tak sa celkový jas (svietivosť) zvýši minimálne o dvojnásobok!

Takto dochádza k situáciám, kedy 2 wattový laser s lepšími technickými parametrami svieti silnejšie ako 4 wattový laser.Preto odporúčame všímať si divergenciu a priemer lúča, pretože majú oveľa väčší vplyv na celkový jas laserového projektora ako výstupný výkon lasera, pričom mnohí výrobcovia tieto údaje dokonca vôbec neuvádzajú.

OTg4YTMyZ